Який компресор для фарбування / лакування

Обираємо компресор для фарбування кузова автомобіля або стін.

Фарбування за допомогою компресора є значно дешевшим у порівнянні з класичним використанням пензля та банки з фарбою/лаком. Класичний метод фарбування всього кузова автомобіля вимагає високої майстерності, проте оновлення окремих елементів ви без проблем можете виконати самостійно.

Маючи вибір з десятків різних типів компресорів, ви, ймовірно, задумуєтесь, який компресор для фарбування обрати?

Нижче ми постараємось пояснити, який компресор найкраще підійде для домашнього використання, який компресор буде оптимальним для фарбувальної майстерні, а який ідеально підходить для професійного промислового фарбування.

sort-descending
Пневматична котушка PU 1/4" 8 м 8 x12 мм 15 бар
Аерограф лакувальний
Холодоосушувач APX 9 3/4" 850 л/хв 16 бар
Інфрачервона сушка 2x1000W
Мініповітряний фільтр 1/4" 10 бар

Позиції 1-36 з 58

Компресор для фарбування – масляний чи безмасляний?

Попри зовнішню простоту, це питання є надзвичайно важливим. Спосіб змащування рухомих елементів компресора має ключовий вплив на кінцевий результат нашої роботи. Використання масляного компресора без відповідного обладнання у вигляді фільтрів чи осушувачів для професійного застосування практично не має сенсу. Причиною цього є частинки масла, що містяться у стисненому повітрі, яке живить фарбопульт, викликаючи його швидке забруднення.

Рішенням проблеми може стати придбання безмасляного компресора, у якому змащення рухомих елементів забезпечується спеціальним покриттям, що наноситься на внутрішні металеві частини компресора.

Чи означає це, що безмасляні компресори є кращим вибором? Це значною мірою залежить від розміру об’єкта, який фарбується. Періодичне фарбування за допомогою аерографа або фарбування невеликих елементів із використанням безмасляного компресора малої потужності ідеально підходить для хобі-застосувань.

Компресор для лакування

У разі необхідності фарбування великих поверхонь (стіни, паркани чи кузови автомобілів) значно кращим вибором буде використання масляного компресора з великим об'ємом резервуару від 50, 100 і навіть до 200 літрів, який забезпечує значно більшу продуктивність.

Однак необхідно використовувати відповідні фільтри для фарбованих поверхонь, які запобігатимуть потраплянню частинок масла у фарбу. Для правильної роботи масляного компресора потрібна регулярна заміна фільтрів, а також сервісне обслуговування пристрою, яке залежно від типу компресора необхідно проводити навіть кожні 50 робочих годин.

Який компресор для фарбування/лакування обрати?

Серед усієї лінійки компресорів Airpress найчастіше обираються наступні моделі:

Компресор для фарбування автомобіля

Якщо ви плануєте фарбувати металеві частини автомобіля, розмір компресора має бути адаптований до обсягу роботи. Для комплексних фарбувальних робіт краще інвестувати у компресор з резервуаром об'ємом щонайменше 100–150 літрів або більше. Для дрібних ремонтів або періодичних корекцій підійде компресор з резервуаром об'ємом 50 літрів.

Компресор для автомобіля

Дуже важливо правильно підібрати розмір компресора до обсягу робіт. Компресор із резервуаром на 24 літри підходить для модельєра або любителя, також ідеально підходить для накачування шин у домашньому гаражі або продування. Для більшості інших завдань він буде недостатнім. Версія з резервуаром на 50 літрів – це досить універсальний вибір, який підійде для більшості завдань, що не потребують професійних рішень. Такий компресор підходить для фарбування дещо більших площ, таких як металеві елементи автомобіля. Для професійного використання рекомендуємо вибирати компресори серії PRO з резервуаром понад 100 літрів. Можливо, для ваших потреб це навіть трохи занадто, але запас стисненого повітря позитивно вплине на якість і комфорт роботи.

У вас уже є компресор? Ми допоможемо вибрати відповідний фарбопульт!

Сам компресор – це лише джерело живлення для фарбопульта. Найважливішим кроком після покупки компресора є вибір відповідного пістолета для фарбування. Правильно підібраний фарбопульт повинен рівномірно розпилювати фарбу без капання та нерівномірного викиду фарби.

Фарбопульти Airpress оснащені регулюванням тиску, що дозволяє налаштувати параметри для конкретного типу фарби. Фарбопульти Airpress доступні у багатьох конфігураціях (з верхнім, нижнім або бічним резервуаром, а також із різними розмірами форсунок). При виборі фарбопульта потрібно враховувати його продуктивність, яка не повинна перевищувати продуктивність самого компресора. Верхній резервуар спрощує точну роботу при низькому тиску, тоді як нижній, зазвичай більший, резервуар дозволяє фарбувати великі площі.

Хочете дізнатися більше про фарбопульти? Запрошуємо ознайомитися з інформацією на нашому блозі.

 

Промислові рішення

Для промислового використання, в автомобільних заводах чи великих лакофарбових підприємствах Airpress рекомендує використовувати гвинтові компресори, оснащені ємними резервуарами для стисненого повітря, осушувачами рефрижераторного типу а також профксійних наборів фільтрів стисненого повітря.

Використання цього типу компресорів надасть вашій компанії додаткові переваги у вигляді можливості підключення багатьох точок відбору стисненого повітря та їх одночасної безперебійної роботи. Завдяки гвинтовим компресорам ви зможете зменшити загальні витрати на електроенергію, оскільки вони не потребують частих "перерв", як це відбувається з поршневими компресорами – немає необхідності у їх частому вимкненні та повторному ввімкненні. Компресори цього типу забезпечують високу продуктивність, інтуїтивно зрозумілу, значною мірою автоматизовану роботу, низький рівень шуму, а також завдяки системі рекуперації тепла дозволяють заощадити додаткові кошти на опаленні виробничих приміщень. Додатково моделі гвинтових компресорів серії APS X мають низку зручностей, серед яких слід відзначити можливість підключення до мережі Wi-Fi та контроль роботи пристрою за допомогою спеціального додатку для Android.